Create
Learn
Share

The domain Memorize.com is for sale!
contact: craig AT memorize.com

Fytopatologie-Houby poznávacka

rename
colek's version from 2018-12-16 16:32

Section

Question Answer
Ciboria batschiana (hlízenka žaludová)
Ciboria batschiana (hlízenka žaludová)
rod Penicillium na žaludech a konidiofor s konidiemi
padání semenáčků
Botrytis cinerea (plíseň šedá) na semenáčku borovice; konidiofor s konidiemi
Botrytis cinerea (plíseň šedá) na sezenici smrku; napadený pupen buku
Guignardia aesculi
Phytopthora cactorum (plíseň buková)
Rhytisma acerinum (svraštělka javorová)
Apiognomia errabunda na buku
Apiognomia errabunda na lípě
Erysiphe alphitoides (padlí dubové)
Sypavka borová ( Lophodermium pinastri; Lophodermium seditiosum)
L: Lophodermium pinastri; P: Lophodermium seditiosum
Mycosphaerella pini (červená sypavka borovice)
Mycosphaerella dearnessii (hnědá sypavka borovic)
Meloderma desmazieri (sypavka vejmutovková)
Cyclaneusma niveum (sypavka černé borovice)
Sypavka na smrku- L:Lophodermium piceae; P:Lirula macrospora
Sypavky na douglasce- L:Rhabdocline pseudotsugae (skotská sypavka douglasky); P:Phaeocryptopus gaeumannii (švýcarská sypavka douglasky)
Hypodermella nervisequia (sypavka jedlová)
Mycosphaerella laricina (sypavka modřínu)
Herpotrichia nigra (přípletka černá)
Coleosporium tussilaginis s.l. (rez jehlicová)
Coleosporium tussilaginis s.l. (rez jehlicová)
Melampsora populnea (rez sosnokrut); osika s ložisky letních výtrusů (uredia)
Pucciniastrum epilobii (rez vrbková); vrbka úzkolistá napadená rzí vrbkovou
Gymnosporangium sabinae (rez hrušňová); na spodní straně skvrn se na podzim tvoří aecia; jalovec
Diplodia pinea (syn. Sphaeropsis sapinea) na borovici černé
Diplodia pinea (syn. Sphaeropsis sapinea) na šupinách šišky; na jehlicích; konidie houby
Diplodia pinea (syn. Sphaeropsis sapinea) na sazenici borovice lesní
Sirococcus conigenus
Cenangium ferruginosum (kornice borová)
Gemmamyces piceae (kloubnatka smrková)
Lachnellula willkommii (brvenka modřínová)
houby rodu Nectria
Hymenoscyphus fraxineus (teleomorfní stadium); Chalara fraxinea (anamorfní stadium)
Phytopthora alni na olších
Chřadnutí topolů (Diothichiza populea)
Grafióza jilmů- Ophiostoma novo-ulmi; řez větvičkou jilmu s koncentrickými skvrnami v infikovaném letokruhu
Armillaria ostoyae (Václavka smrková)
Armillaria ostoyae (václavka smrková)
Heterobasidion parviporum (kořenovník smrkový)
Heterobasidion annosum (kořenovník vrstevnatý) na borovici
Heterobasidion annosum (kořenovník vrstevnatý)
Stereum sanguinolentum (pevník krvavějící)
Stereum sanguinolentum (pevník krvavějící)
Pitoporus betulinus (březovník obecný)
Fomes fomentarius (troudnatec kopytovitý)
Fomitopsis pinicola (troudnatec pásovaný)
Phellinus pini (ohňovec borový)
Phellinus pini (ohňovec borový)
Laetiporus sulphureus (sírovec žlutooranžový)
Phellinus chrysoloma (ohňovec smrkový)
Postia stiptica (bělochoroš hořký)
Phaeolus schweintitzii (hnědák Schweinitzův)
Phaeolus schweintitzii (hnědák Schweinitzův)
Onnia circinata (ďubkatec smrkový)
Climacocystis borealis (plstnateček severský)
Climacocystis borealis (plstnateček severský)
Coniophora piceae (Popraška smrková)
Phellinus hartigii (ohňovec Hartigův)
Phellinus hartigii (ohňovec Hartigův)
Polyporus squamosus (choroš šupinatý)
Polyporus squamosus (choroš šupinatý)
Inonotus hispidus (rezavec štětinatý)
Inonotus hispidus (rezavec štětinatý)
Perenniporia fraxinea (troudnatec jasanový)
Aurantiporus (Tyromyces) fissilis (bělochoroš jabloňový)
Aurantiporus (Tyromyces) fissilis (bělochoroš jabloňový)
Ganoderma adspersum (lesklokorka tmavá)
Oxyporus populinus (ostroporka topolová)
Oxyporus populinus (ostroporka topolová)
Phellinus torulosus (ohňovec hrbolatý)
Inonotus cuticularis (rezavec pokožkový)
Phellinus tremulae (ohňovec osikový)
Phellinus pilatii (ohňovec Pilátův)
Phellinus igniarius (ohňovec obecný)
Pholiota aurivella (šupinovka zlatozávojná)
Daedaleopsis confragosa (síťkovec načervenalý)
Trametes suaveolens (outkovka vonná)
Inonotus radiatus (rezavec lesknavý)
Fistulina hepatica (pstřeň dubový)
Inonotus dryophilus (rezavec kmenový)
Inonotus dryophilus (rezavec kmenový)
Inonotus dryadeus (rezavec kořenový (dubový))
Phellinus robustus (ohňovec statný)
Inonotus nidus-pici (rezavec datlí)
Inonotus nidus-pici (rezavec datlí); nepohlavní plodnice
Pleurotus dryinu (hlíva dubová)
Kretzschmaria deusta (dřevomor kořenový)
Kretzschmaria deusta (dřevomor kořenový), stromata
Inonotus obliquus (rezavec šikmý)
Stereum rugosum (pevník korkovitý)
Inonotus cuticularis (rezavec pokožkový)
Pleurotus ostreatus (hlíva ústřičná)
Ganoderma applanatum (lesklokorka ploská)
Pholiota squarrosa (šupinovka kostrbatá)
Vřecka
Chasmothecium (dříve erysiphální perithecium, kleistothecium)
Pucciniales LH:Spermogonia; LD:uredia s uredosporami; PH:aecia s aeciosporami; PD:teliospory
Perithecium
Apothecium
memorize