Create
Learn
Share

Entomologie-sestinozí-názvy

rename
colek's version from 2017-06-22 15:37

Section

1.část
Question Answer
Hmyzenkaacerentomon
ŠtětinatkaCampodea
ŠkvorovkaJapyx
Mákovka vodníPodura aquatica
Larvěnka obrovskáTetradontophora bielanensis
PodrepkovitíSminthuridae
ChvostnatkaMachilis
Rybenka obecná=domácíLepsima saccharina
Jepice obecnáEphemera vulgáta
Jepice dvoukřídláCloeon dipterum
MotýliceCalopteryx
ŠidlatkaLestes
Vážka ploskáLibellula depressa
Šídlo modréAeschna cyanea
Škvor obecnýForficula auricularia
Šváb obecnýBlatta orientalis
Šváb americkýPeriplaneta americana
Rus domácíBlattela germanica
Rusec lesníEctobius sylvestris
Kundlanka nábožnáMantis religion
MaršeTetrix
SarančeChorthippus
PacvrčekTridactylus
Kobylka ságasaga pedo
Kobylkatettigonia
Krtonožka obecnáGryllotalpa gryllotalpa
Cvrček polníGryllus campestris
Cvrček domácíAcheta domestica
Cvrček lesníNemobius sylvestris
memorize
2.část
Question Answer
PisivkaTrogium
Všenka psíTrichodectes canis
Veš dětskáPediculus humanus capitis
Veš šatníPediculus humanus humanus
Veš muňkaPhthirus pubis
KlešťankovitíCorixidae
Bodule obecnáIlyocoris cimicoides
ZnakoplavkaNotonecta
Splešťule blátiváNepa cinerea
Jehlanka válcovitáRanatra linearis
VodoměrkaHydrometra
BruslařkaGerris
ŠtěniceCimex
Zákeřnice červenáRhynocoris iracundus
LovčiceNabis
KlopuškaMiris
Vroubenka smrdutáCoreus marginatus
PloštičkaLygaeus
Ruměnice pospolnáPyrrhocoris apterus
Kněžice zelenáPalomena viridissima
Kněžice kuželovitáAelia acuminata
Kněžice pásovanáGraphosoma lineatum
PěnodějkaCercopis/Aprophora
memorize
3. část
Question Answer
Cikáda chlumníCicadetta montana
KřísekJavasella
KorovnicovitíAdelgidae
Mera jabloňováPsylla mali
Molice skleníkováTrialeurodes vaporarirorum
Toulice kopřivováOrthesia urticae
PukliceEulacanium
ŠtítenkaQuadraspidiotus
ZlatoočkaChrysopa
Pakudlanka jižníMantispa styriaca
Mravkolev obecnýMyrmeleon formicarius
Ploskoroh pestrýLibelloides macaronius
Ploskoroh žlutýLibelloides coccajus
StřechatkaSialis
DlouhošíjkaRaphidia
ChrostíkRhyacophila
ChrostíkovníkMicropteryx
Mol šatníTineola bisselliela
Drvopleň obecnýCossus casus
Drvopleň hrušňovýZeuzera pyrina
NesytkovitíSesiidae
VřetenuškaZygaena
Obaleč dubovýTortrix viridana
ZavíječovitíPyralidae
Lišaj smrtihlavAcherontia propos
Lišaj borovýSphinx pinastri
memorize
4.část
Question Answer
Martináč hrušňovýSatrurnia pyri
Martináč bukovýAglia tau
Otakárek fenyklovýPapilio Machač
Otakárek ovocnýIphiclides podalirius
Pestrokřídlec podražcovýZerynthia polyxena
Jasoň červenookýParnassius apollo
Jasoň dymnivkovýParnassius mnemosyne
BělásekAntocharis/aporia/Leptidea
Bělásek řepkovýPieris napi
Žluťásek řešetlákovýGonepteryx rhamni
Babočka admirálVanessa atalanta
Babočka bodlákováVanessa cardui
Babočka kopřivová Aglais urticae
Babočka osikováNympalis antiopa
Babočka paví okoInachis io
Babočka bílé C Polygonia c-album
Babočka síťkovanáAraschnia levana
BatolecApatura
BělopásekLimenitis/ Neptis
PerleťovecArgynnis/Issoria/Bolloria/Brenthis
OkáčovitíSatyridae
ModrásekPolyommatus, Meleageria, Maculinea, Plebejus
PíďalkovitíGeometridae
Bekyně mniškaLymnatria monacha
Bekyně velkohlaváLymnatria dispar
Bekyně zlatořitáEuproctis chryorrhea
memorize
5.část
Question Answer
Vztyčnořitka lipováPhalera bucephala
Přástevník medvědíArctia caja
StužkonoškaCatocala
SrpicePanorpa
SněžniceBoreus
TiplicovitíTipulidae
KomárCulex/Aedes
AnofelesAnopheles
PakomárChironomus
MuchničkaSimulium
MuchniceBibio
ČíhalkovitíRhagionidae
BzikavkaHaematopota, Tabanus, Chrysops
DlouhososkovitíBombyliidae
RoupcovitíAsilidae
PestřenkovitíSyrphidae
VrtuleRhagoletis
OctomilkaDrosophilla
MouchaMusca,Fannia
BzučivkovitíCalliphoridae
MasařkaSarcophaga
KuklicovitíTachinidae
Střečkovití (s.nosní)Oestridae
Střečkovití (s.podkožní)Hypodermatidae
Kloš jeleníLipoptena cervi
ŘasníkStylops
memorize
6.část
Question Answer
Blecha obecnáPulex irritans
Blecha krtčíHystrichopsylla talpae
PilořitkaSirex
Ploskohřbetka smrkováCephalica abietes
Pilatka smrkováPristiphora abietina
Hřebenule borováDibrion pini
PaličatkaClimbex
LumciIchneumonoidae
ChalcidkyChalcidoidae
ŽlabatkyCynipoidea
ZlatěnkovitíChrysoidae
KodulkovitíMutillidae
MravenecFormica, Myrmica, Camponotus
VosaVespula, Dolichovespula
Sršeň obecnáVespa crabro
ŽahalkovitíScoliidae
HrabalkyPompiloidae
KutilkaAmophila
DrvodělkaXylocopa
ČmelákBombu,Psyithyrus
Včela medonosnáApis melifera
Svižník polníCicindela campestris
Krajník pižmovýCalosoma sycophanta
Krajník hnědýCalosoma inquisitor
Střevlík fialovýCarabus violaceus
Střevlík kožitýCarabus coriaceus
Střevlík zahradníCarabus hortensis
memorize
7.část
Question Answer
PrskavecBrachinus
PotápníkDytiscus
VírníkGyrinus
VodomilovitíHydrophilidae
MršníkovitíHisteridae
HrobaříkNicrophorus
MrchožroutOiceoptoma/Dendroxena=Xylodrepa
DrabčíkovitíStaphylinidae
Roháč obecnýLucanus cervus
Roháček kozlíkDorcus parallelipipedus
ChrobákAnoplotrupes, Geotrupes
Chrobák jednorohýBolbelasmus unicornis
Chroust maďalovýMelolontha hippocastani
Chroust obecnýMelolontha melolontha
Chroust mlynaříkPolyphylla fullo
Páchník hnědýOsmoderma barnabita
Nosorožík kapucínekOryctes nasicornis
ZlatohlávekCetonia, Potosia, Liocola, Cetonischema
ChrobákOnthophagus
HnojíkAphodius
VyklenutecByrrhus
KrasecAnthaxia, Agrilus, Buprestis
Krasec měďákChalcophora mariana
KovaříkovitíElateridae
SvětluškovitíLampyridae
memorize
8.část
Question Answer
PáteříčekCantharis, Rhagonycha
KožojedDermestes
RušníkAnthrenus
KorovníkBostrichus
Červotoč spížníStegobium paniceum
VrtavecPtinus
Pestrokrovečník mravenčíThanasimus formicarius
LesanovitíLymexylonidae
LesknáčekGlischrochilus
BlýskáčekMelighetes
Slunéčko sedmitečnéCoccinella septempunctata
HrotařovitíMordellidae
MajkaMeloe
Puchýřník lékařskýLytta vesicatoria
Potemník moučnýTenebrio molitor
SmrtníkBlaps
MěkkokrovečníkLagria
Tesařík pilunaPrionus coriarius
Tesařík obrovskýCerambyx cerdo
Tesařík pižmovýAromia moschata
Tesařík alpskýRosalia alpina
Tesařík smrkovýTetropium castaneum
Tesařík krovovýHylotrupes bajulus
Tesařík fialovýCallidium violaceum
Tesařík skladištníPhymatodes testaceus
Tesařík dubovýPlagionotus arcuatus
Tesařík korovýRhagium inquisitor
Tesařík dazuleAcanthocinus aedelis
memorize
9. část
Question Answer
VrbařiClythrinae
KrytohlaviCryptocephalinae
MandelinkaMelasoma,Chrysomela / Leptinotarsa
BázlivecGalerucella, Agelastica, Lochmaea
DřepčíciAlticinae
ŠtítonošiCassidinae
ZrnokazovitíBruchidae
NosatčíkApion
ZobonoskovitíAttelabidae
LalokonosecOtiorrhynchus
ListopasPolydrusus
NosatecCurculio
KvětopasAnthonomus
SmolákPissodes
Klikoroh borovýHylobius abietes
KrytonosecCeutorrhynchus
LýkohubHylastes, Polygraphus
LýkožroutPityogenes
Lýkožrout smrkovýIps typographus
Lýkožrout vrcholkovýIps acuminatus
BělokazScolytus, Xyloterus, Trypodendron
DrtníkXyleborus
memorize